Jak już możecie wiedzieć z postu „O mnie” jestem stylistką. Od zawsze uwielbiałam modę i teraz mogę połączyć pasję z pracą. Bardzo wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę zajmuje się taka stylistka i jak wygląda jej dzień pracy.

Jak wygląda moja praca?

Bardzo często współpracuje z różnymi markami. Głównie pracuje przy pokazach mody, ale także przy sesjach zdjęciowych dla wielu różnych firm i magazynów. Zazwyczaj odpowiednio wcześniej marki kontaktują się ze mną w celu ustalenia wszystkich szczegółów. Bardzo często, na tydzień przed sesją czy pokazem spotykamy się na kawie aby mówić wszystkie szczegóły. Moim zadaniem jest przedstawienie swojej wizji – jak widzę ten pokaz lub sesję zdjęciową, jakich dodatków użyć do danej kreacji, czy która stylizacja będzie odpowiednia dla danej modelki. Dzień, w którym odbywa się sesja czy pokaz jest bardzo intensywny. Wszyscy są maksymalnie skupieni. Jeśli jest to sesja zdjęciowa, to oczywiście jest łatwiej. Wtedy muszę po prostu dobrać stylizację, dokonać drobnych poprawek żeby ubranie dobrze leżało czy odpowiednio jest ułożyć do zdjęcia. Prawdziwa praca zaczyna się na pokazach mody, gdzie goni nas czas. Najczęściej modelki mają do założenia 2 różne stylizację, więc trzeba się śpieszyć aby wyrobić się w czasie.

Co jest dla mnie najważniejsze przy tworzeniu stylizacji?

Najważniejsze jest dla mnie to, aby modelka dobrze czuła się w ubraniach. Bardzo lubię mieć bezpośredni kontakt z dziewczynami, które ubieram i staram się wyczuć, w czym czują się swobodnie. Jeśli już wybierzemy odpowiednie ubranie, to następnie dobieramy dodatki. Uwielbiam minimalizm i pastelowe kolory, więc przy takich sesjach czy pokazach pracuje mi się najlepiej. Jednak nie wykluczam pracy przy innych stylach, ponieważ cały czas się uczę i lubię odkrywać nowe rzeczy.