Ile głów tyle pomysłów na biznes. W dzisiejszych czasach można robić i sprzedawać chyba dosłownie  wszystko. Bardzo modne są rzeczy typu handmade. Jednak patrząc na trendy zakupów online, stale króluje branża odzieżowa i obuwnicza. O ile nie każdy jest jeszcze przekonany do zamawiania ubrań online, bo wiadomo – różnie się ubrania układają, różna jest rozmiarówka, o tyle chętniej zamawiamy buty, bo jakby nie patrzeć, rozmiar buta mamy jako dorośli stale ten sam i idąc za tabelą rozmiarów, po wcześniejszym dokładnym pomiarze stopy, raczej ciężko jest trafić źle. A nawet jeśli, to jest to kwestia jednej wysyłki i mamy możliwość zamówienia butów większych lub mniejszych o rozmiar – i wtedy już wszystko pasuje.

 

Patrząc na ten trend można śmiało otworzyć internetowy sklep z butami.  Zacząć należy oczywiście od postawienia sklepu. Tutaj dużą rolę stanowi profesjonalnie przestawiony produkt wraz z najważniejszymi informacjami. Sam sklep musi być przejrzysty, dobrze skonfigurowany, zaś produkty warto odpowiednio pogrupować – czyli buty damskie, męskie, dla dzieci i odpowiednio kategoriami: kozaki, sandały, buty sportowe, tenisówki, baleriny, półbuty itp. Ma to ogromny wpływ na plany zakupowe użytkowników. Jeśli jest dobrze zbudowany sklep, wszystko ma swoje miejsce i użytkownik od razu znajduje to, czego szuka, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że dokona ostatecznie transakcji.

 

Jednak, aby ktoś wszedł na stronę – musi ją najpierw zobaczyć, dlatego trzeba również pomyśleć o reklamach. Mamy tutaj dwie możliwości promocji:

 

1.Fanpage na Facebooku – świetne miejsce do promocji sklepu z butami. Obsługa fanpage nie jest skomplikowana a więcej przeczytasz tutaj, ale jeśli nie mamy na to czasu, zawsze można przekazać działania agencji marketingowej. Prowadzenie profilu jest podzielone – z jednej mamy posty organiczne, a z drugiej reklamy. Dodawane posty o sklepie, produktach, nowych kolekcjach ukazują się osobom obserwującym fanpage. Jeśli chcemy pozyskać nowych klientów, pokazać się szerzej odbiorcom – wtedy warto zainwestować w reklamy. Dostępne są różne reklamy: na like, na wyświetlenia, na przekierowanie do strony www, remarketingowe, produktowe. Przy sklepie internetowym można zastosować dosłownie wszystko. Na początku ważne jest jednak samo pokazanie firmy, aby ludzie dowiedzieli się o nowym sklepie. Dlatego dobrze jest stworzyć przyciągający wzrok baner reklamowy i ukierunkować reklamę na odpowiednią grupę odbiorców.

 

2.Promocja w sieci wyszukiwania – czyli pokazanie się osobom, które w wyszukiwarce Google szukają konkretnych butów czy sklepów z butami. Warto być widocznym na tego typu zapytania, ponieważ konkurencja jest bardzo duża. Jeśli nasz sklep się nie pokazuje, wtedy automatycznie użytkownicy idą do konkurencji. Warto więc to przemyśleć. Jeśli zależy nam na tym, aby pokazać się szybko i płacić za wejścia na stronę to dobrze zainwestować w kampanię AdWords. Jeśli chcemy się pokazywać w wynikach organicznych to wtedy pozostaje nam pozycjonowanie strony.