Studniówka jest ważną imprezą dla każdego, kto przygotowuje się do zdawania swojego egzaminu dojrzałości. Z odpowiednim wyprzedzeniem kompletujemy garderobę i zastanawiamy się, jakie ubrania wybrać, aby się dobrze prezentować, ale i wyglądać modnie. W przypadku panów, oczywiście w grę wchodzą garnitury młodzieżowe na studniówkę. W przypadku takiego garnituru możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji.

Najmodniejszy fason garnituru, czyli model slim fit

Przede wszystkim, powinniśmy zacząć od zdecydowanie najbardziej nowoczesnych i najbardziej popularnych garniturów slim fit. Są to takie garnitury na studniówkę, które są dobrze dopasowane do sylwetki, a wszystko dzięki dodatkowemu wcięciu w okolicach talii. Ma ono za zadanie podkreślać sylwetkę poprzez odpowiednie wyeksponowanie barków oraz pleców oraz wyszczuplenie okolic brzucha. Pomimo tego, że garnitur wydaje się być bardzo dopasowany, jeśli tylko zakupimy go w odpowiednim rozmiarze, w żadnym wypadku nie powinien krępować naszych ruchów i powinien być wygodny nawet podczas wielogodzinnej zabawy na imprezie.

A na jakie kolory się zdecydować?

Z jednej strony garnitury młodzieżowe na studniówkę to modele o klasycznej kolorystyce, a więc garnitury szare, grafitowe lub niebieskie. Jednak, ze względu na charakter takiej imprezy, zawsze możemy zdecydować się na jakąś modną wariację w obrębie takiego garnituru, a więc na przykład na marynarkę w kratkę. Jeszcze innym sposobem na to, aby wykazać się znajomością obowiązujących trendów jest chociażby nietuzinkowy kolor takiego garnituru lub jego części- kolor chabrowy, albo zestawienie klasycznego koloru marynarki ze spodniami w kolorze piaskowym lub bordowym. Młodzieżowe marynarki mogą też mieć różne modne dodatki, jak chociażby naszywki na kieszeniach czy też łatki na łokciach. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te opcje sprawiają, że garnitur staje się odrobinę mniej elegancki, a raczej jest bardziej casualowy, przez co być może- bardziej interesujący.