ubrania

Kurtki, swetry, spodnie, spódnice, sukienki, skarpetki, bielizna. Rzeczy na zimę, lato i na okresy przejściowe. Jeśli masz rodzinę, wszystko pomnożone razy trzy, cztery lub więcej. Przechowywanie ubrań dla wielu z nas to prawdziwe wyzwanie. Co zrobić, by pozbyć się bałaganu i aby wszystkie nasze ciuchy miały swoje miejsce? Jest na to kilka sposobów.

Przede wszystkim zaczynając porządkowanie swoich ubrań należy skorzystać z jednej zasady: wyrzucamy wszystko, w czym nie chodziliśmy dłużej niż rok. Pozbywamy się także tych ubrań, które trzymamy, bo „może kiedyś schudnę”. To wszystko niepotrzebne rzeczy, których nie używamy, a które zajmują przestrzeń i są przyczyną bałaganu. Oczywiście jeśli są to dobre i prawie nowe ubrania możemy spróbować je sprzedać, oddać rodzinie i przyjaciołom lub oddać na Polskiego Czerwonego Krzyża, który przekaże je najbardziej potrzebującym ludziom. Jeśli w domu są małe dzieci na tym etapie dobrze jest przeprowadzić weryfikacje, które z ubranek są na nie już za małe i więcej nie posłużą.

Gdy pozbędziemy się wszystkich niepotrzebnych i zalegających ciuchów przyszedł czas na przemyślenie w jaki sposób będziemy przechowywać pozostałe ubrania.

Idealnym rozwiązaniem jest, jeśli mamy w domu wolne, niezagospodarowane pomieszczenie, które może posłużyć nam jako garderoba. Wystarczy szafa drewniana i półki przymocowane na ścianach, na których ułożymy ubrania. Możemy także na całej długości pomieszczenia, w kilku rzędach zawiesić pręty, na których powiesimy wieszaki. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza, jeśli pomieszczenie jest wąskie. W garderobie powinno także znaleźć się lustro.

Nie wszyscy jednak mają możliwość urządzenia oddzielnego pomieszczenia jako garderoby. Zdecydowana większość z nasz dysponuje ograniczoną przestrzenią. Dlatego rozwiązaniem, które nam pozostaje jest szafa na ubrania. Szafa sosnowa z lustrem, dębowa, brzozowa czy inna to elegancki i bardzo trwały mebel, który może stanąć zarówno w sypialni, salonie, jak i przedpokoju. Można także zdecydować się na szafę wnękową, jeśli pozwala na to układ mieszkania. Alternatywą dla szafy może okazać się komoda, która doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Inną możliwością jest zastosowanie metalowych stelaży, na których zawiesimy ubrania. To ciekawe rozwiązanie, które sprawdza się w surowych industrialnych, skandynawskich czy nowoczesnych wnętrzach. Jednak wybierając je należy liczyć się z tym, że trzeba będzie bardzo dbać o porządek „w szafie”.