modna garderoba

Własna garderoba to marzenie każdej kobiety. W takim pomieszczeniu mamy miejsce na każdą potrzebną nam rzecz. Nie musimy upychać ubrań w szafie, mają więcej miejsca i nie gniotą się tak łatwo. Jest też miejsce, żeby powiesić zimowe płaszcze i kurtki, bez zamartwiania się, gdzie włożymy je po sezonie i wymyślania kolejnych sztuczek, typu worki próżniowe i odsysanie z nich powietrza odkurzaczem. W garderobie mamy miejsce na wszystkie ubrania, możemy je posegregować według kolorów, długości rękawów, wzorów czy ułożyć razem rzeczy, które pasują do tej samej stylizacji. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala pozbyć się szaf w sypialni, salonu i innych pomieszczeń, dzięki czemu zyskują one jeszcze więcej światła i przestrzeni, którą można zagospodarować w inny sposób lub po prostu zostawić pustą, aby powiększyć tym samym pomieszczenie. A przede wszystkim mamy jeszcze więcej miejsca na nowe, modne rzeczy. Dlatego od dziś nie będziemy mówić modna szafa, tylko modna garderoba.

Jak zaprojektować garderobę? Przede wszystkim najlepiej jeśli budując dom zaplanujemy miejsce na takie dodatkowe pomieszczenie. Obecnie na rynku dostępne są też mieszkania, które mają niewielkie pomieszczenie przeznaczone na garderobę. Co jednak zrobić jeśli dom stoi już od dobrych kilku lat, albo mamy mieszkanie z dawnych czasów, bez garderoby? W takich sytuacjach przydają się firmy takie jak dom-art. Jeśli nie mamy w domu pomieszczenia, które możemy przeznaczyć na garderobę to naprawdę warto poradzić się specjalisty. Architekt wnętrz może w sprytny sposób stworzyć miejsce lub przestrzeń, które posłużą jako garderoba i będą świetnie spełniały swoje funkcje.

Jeśli zastanawiamy się jak zaprojektować garderobę, to w pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie do jakich celów chcemy wykorzystywać to pomieszczenie. Garderoba może być wyłącznie pomieszczeniem do przechowywania ubrań – wobec tego na pewno powinniśmy zaplanować dużo półek i wieszaków. Jednak jeśli odpowiednio ją oświetlimy i dodamy dużo lustro posłuży także jako przebieralnia. Zostawiając więcej miejsca, możemy też rozstawić w niej deskę i od razu prasować ubrania przed ułożeniem ich na półkach czy powieszeniem na wieszakach. Wstawienie do garderoby toaletki sprawi, że przeobrazi się ono w gotowalnie, gdzie nie tylko będziemy się przebierać, ale także możemy robić makijaż i pielęgnować swoją urodę.

Garderoba powinna też być urządzona w stylu, który nam odpowiada. Jeśli nie mamy przekonania, czy poradzimy sobie z tym zadaniem zawsze można zwrócić się o radę do biura architektów wnętrz, takiego jak dom-art. Warto też obejrzeć katalogi i strony poświęcone wnętrzarstwu, można się na nich zapoznać z aktualnie panującymi trendami i wybrać te style, które najbardziej odpowiadają naszym gustom. Jeśli zdecydujemy się na jeden styl, to warto się go trzymać. Istnieje we wnętrzarstwie eklektyzm jako oddzielny styl, ale trzeba dużo wyczucia, by nie przeobrazić go w mieszaninę chaosu i kiczu. Dlatego jeśli nie mamy doświadczenia najlepiej trzymać się jednego stylu.