Styl skandynawski jest bardzo charakterystyczny. Meble wykonane są z naturalnego materiału – drewna. Co jeszcze wyróżnia styl skandynawski? Prostota, jasność oraz minimalizm, a jednocześnie wyjątkowa estetyka.

Styl skandynawski w każdym pomieszczeniu

Cały nasz dom czy mieszkanie można obecnie urządzić w stylu skandynawskim. Prostota stylu sprawdzi się doskonale zarówno w łazience, kuchni, pokoju dziennym oraz sypialni, a nawet w pokoju dziecka. Do tego meble skandynawskie  np. Sorento to idealne rozwiązanie gdy zależy nam na funkcjonalnym urządzeniu naszych wnętrz.

Kolorystyka

We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim dominującym kolorem jest biel. Wszystkie meble oraz dodatki doskonale do siebie pasują, tworząc jednocześnie ład i spokój rodem ze Skandynawii. Decydując się na urządzenie swojego salonu w stylu skandynawskim nasza uwaga skupić powinna się na konkretnych meblach. Jakich? W salonie doskonale sprawdzi się witrynka biała, a doskonałym dopełnieniem będzie komoda z szufladami w tym samym kolorze.

A co w innych pomieszczeniach?

Uniwersalność stylu skandynawskiego jest, tak duża, że nadaje się on także do, wnętrz takich, jak kuchnia, a nawet łazienka. Styl skandynawski jest coraz częściej i chętniej wprowadzany do kuchni ze względu na jego minimalistyczny charakter. Kuchnia w stylu skandynawskim to białe drewniane szafki, o prostych frontach, bez zbędnych zdobień i frezów.  Również jeśli chodzi o dodatki,  wnętrze skandynawskie ograniczyć do niezbędnego minimum. Taka kuchnia to czysta klasyka i wnętrze w pełni funkcjonalne. Podobnie wygląda kwestia w przypadku łazienki, której także można wprowadzić skandynawską aranżację.  Jak tego dokonać? Słowo klucz to nadal biel, prostota i minimalizm,  a także funkcjonalność. Co ważne, aranżacja rodem ze Skandynawii sprawdzi się doskonale także w łazienkach o małej powierzchni. Dzięki jasnemu wnętrzu małe łazienkowe pomieszczenie wizualnie powiększy się. Doskonałymi dodatkami zarówno w kuchniach jak i łazienkach skandynawskich będą wiklinowe koszyki, dzięki którym nasze wnętrza staną się bardziej przytulne.