sklep z odzieżą

Kochasz modę i chcesz z tą branżą związać swoją przyszłość. Nie masz jednak figury modelki, Twoje zdolności plastycznie nie pozwalają na stworzenie atrakcyjnych projektów, a umiejętności krawieckie dalekie są od doskonałości. Co możesz jeszcze zrobić? Dobrym pomysłem będzie stworzenie sklep z odzieżą. Jak otworzyć sklep z odzieżą? Oto krótki przewodnik tworzenia takiej firmy w kilku krokach.

1. Wynajem lokalu użytkowego – jednym z pierwszych punktów na drodze do realizacji zamierzenia jakim jest sklep z odzieżą jest wynajem odpowiedniego lokalu handlowego. Miejsce, które ma być sklepem powinno być dobrze zlokalizowane. Lokal powinien znajdować się w miejscu często uczęszczanym przez kupujących. Może to być galeria handlowa, albo dobra lokalizacja, przez którą codziennie przewijają się tłumy ludzi. W takim lokalu może zostać zarejestrowana działalność gospodarcza lub siedziba firmy może znajdować się pod adresem domowym właściciela.
2. Rejestracja firmy – to kolejna ważna faza na drodze do posiadania własnego sklepu odzieżowego. Na tym etapie należy zdecydować nie tylko jaki będzie adres siedziby firmy, ale także jaka będzie jej forma prawna. Do wyboru jest wiele możliwości. Jeśli ma to być niewielki biznes właściwym wyborem może być jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna lub spółka jawna. Dobrze jest też wiedzieć, że w miarę rozwoju firmy można zmienić jej formę prawną. W zależności od wybranej form prawnej rejestrację należy przeprowadzić w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalność Gospodarczej (jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka cywilna) lub w sądzie rejestrowym, który jest właściwą ewidencją dla pozostałych rodzajów spółek, czyli spółek osobowych i prawa handlowego.
3. Firmowe konto bankowe – w momencie rejestracji firma zostanie poproszona o podanie numeru konta bankowego. Nie jest to pozycja obowiązkowa na etapie zakładania firmy, ale i tak przedsiębiorca zostanie poproszony o dosłanie tego numeru, toteż warto na etapie zakładania firmy zatroszczyć się także o ten element.
4. Zgłoszenie do Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kolejnym etapem, którego nie można pominąć jest zgłoszenie otwarcia firmy w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Na tym etapie konieczny jest wybór formy rozliczenia podatków z urzędem skarbowym – najlepiej skorzystać w tym przypadku z rady doświadczonej księgowej. Przedsiębiorca zobowiązany jest także odprowadzać składki ZUS, zarówno swoje, jaki zatrudnionych pracowników.