Przechowywanie ubrań niejednokrotnie stanowi ogromne wyzwanie zwłaszcza dla tych z nas, którzy kochają modę i co sezon kupują kilka rzeczy, które są aktualnie trendy i bez których trudno byłoby się obejść. Dlatego też ważne jest, aby mieć odpowiedni system przechowywania swoich ubrać, poniżej znajdziecie 8 mniej lub bardziej popularnych sposobów na to:

 

  1. Garderoba – rozwiązanie idealne to posiadanie oddzielnego pomieszczenia, w którym możemy ustawić wiele szaf lub po prostu zamontować rurki i półki na całej długości pomieszczenia. Budując własny dom dobrze jest zaplanować garderobę, niestety nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić.
  2. Szafa – jeden z najbardziej tradycyjnych sposobów przechowywania ubrań, jej ogromną zaletą jest to, że możemy wewnątrz ubrania powiesić dzięki czemu nie pomną się one i nie będą wymagały prasowania. Pojemne szafy można znaleźć między innymi w – https://meblezkrakowa.pl/15-szafy.
  3. Komoda – to alternatywa dla szafy, jest niższa niż szafa dzięki czemu nie pomniejsza optycznie pokoju, najczęściej ma wiele półek, w których można przechowywać ubrania. Minusem jest brak możliwości ich zawieszenia, wszystkie trzeba zatem odpowiednio poskładać.
  4. Metalowe stelaże – to ostatnio modny sposób przechowywania ubrań, zwłaszcza w pomieszczeniach w stylu industrialnym. Taki stelaż to w zasadzie odpowiednio wyprofilowany kawałek metalu, na którym wieszamy ubrania na wieszakach. Jego zaletą jest to, że nie zajmuje wiele miejsca, ubrania jednak nie są w żadne sposób chronione przed kurzem, dlatego lepiej jest je przechowywać w pokrowcach.
  5. Meblościanki – ich zaletą jest przede wszystkim, to że służą nie tylko przechowywaniu ubrań, ale mają także otwarte półki, gdzie można ułożyć książki,bibeloty czy kosmetyki (w zależności od tego w jakim pokoju meblościanka stoi), wadą jest to, że zajmują dużą powierzchnię, przez co mogą zmniejszać optycznie pomieszczenie.
  6. Szuflada pod łóżkiem – łózka są z reguł dość dużych rozmiarów, dlatego w szufladach pod łóżkiem także znajdzie się dużo miejsca, możemy tam przechowywać pościel, ubrania, które przeznaczone są na inny sezon, czy np. bieliznę i piżamy.
  7. Pudełka i półki – innym sposobem jest ustawienie na otwartych półkach różnokolorowych pudełek, w których układamy ubrania. Wygląda to ciekawie i daje nam większą przestrzeń do przechowywania ciuchów.
  8. Wieszak na ścianie – to kolejny sposób na przechowywanie ubrań, na ścianie w sypialni czy garderobie montowany jest stelaż, na którym na wieszakach rozwieszane są ubrania.